Klimatizácie

Klimatizácia zabezpečuje pohodlie a komfort v priestore pre cestujúcich. Okná zostávajú zatvorené, škodlivosť hlukov a pachov z cesty je minimalizovaná. Systém klimatizácie zaručuje ideálnu teplotu a zdravý, príjemný vzduch s redukovanou vlhkosťou.

Úprava vzduchu v automobile

img2V lete slúži na vychladenie a odvlhčenie teplého vzduchu, ktorý prúdi do vozidla. V prechodnom období vysušuje vzduch a odstraňuje zahmlenie z čelného skla. Počas všetkých ročných období pridáva funkciu recirkulácie vzduchu, ktorá nie vždy existuje vo verzii bez klimatizácie.

So stále zvyšujúcim sa stupňom vybavenia sa však zväčšujú aj problémy s klimatizáciami. Najčastejšími ťažkosťami sú poruchy funkčnosti ako únik chladiaceho média už pri úniku ¼ náplne chladiaceho média stráca klimatizácia v aute účinok, ale spotreba paliva stúpa asi o ½  a nepríjemná tvorba zápachu, spôsobená zvyškovou vlhkosťou a napadnutím plesňami. Keďže klimatizácia pracuje pod stálym tlakom, sú jej súčasti vystavené prirodzenému opotrebovaniu. Aj hadice a tesnenia starnú, vysychajú a tým sa môžu stať netesnými. O to dôležitejší je pravidelný servis klimatizácie. 

img3

Pre trvalú a bezchybnú funkčnosť by mala byť pravidelne podrobená kontrole. Kontrolovať treba objem náplne, preveriť, či na zariadení nie sú netesnosti. Pri montáži, údržbe a oprave klimatizácii vo vozidlách sa dostávate do styku s chladivami a chladiacimi okruhmi, s ktorými môžu narábať len certifikovaný odborníci z oboru chladiarenských mechanikov.

 

Prevádzka/Store

Hodžova 3292/3
058 01 Poprad
www.nezavislekurenieaut.sk

Tel.: 0907 504 866

Zobraziť na mape

novinka-app-mobil1

Partneri

Eberspacher

Webasto

Diavia

Bycool

Novinky na email

Zapíšte sa pre odber noviniek na Váš email